logotype

Jesteś zabiegany? niespokojny? coraz trudniej jest Ci się skoncentrować? zaniedbałeś swoje zdrowie? brak Ci pełnej sprawności ruchowej? nie zauważasz jak zmieniają się pory roku?
Przyjedź do naszego Ośrodka w kwietniu czy w maju, a przekonasz się jak pachnie wiosna. We wrześniu i w październiku odkryjesz wspaniałe barwy pienińskiej jesieni i pieszczoty babiego lata.

pieniny wiosna w szczawnicy 7

ss

Wypad na Słowację zawsze będzie niezapomnianym wrażeniem. Można wybrać się tam pieszo deptakiem wzdłuż Dunajca, lub górskim szlakiem turystycznym.

GOPR10268

Można rowerem (również z wypożyczalni) całym przełomem Dunajca aż do Czerwonego Klasztoru. Samochodziarze mogą oglądnąć Tatry od słowackiej strony. Dla niezmotoryzowanych PTTK organizuje wycieczki autokarowe, po atrakcyjnych miejscach Podhala jak i słowackiej stronie Tatr.

121074509 547739078620116 749062874 o

Lubisz chodzić po górach? - jesteś w stanie przejść każdy z naszych urokliwych szlaków. Nie czujesz się na siłach? -   to nic, korzystając z kąpieli słonecznych na naszym tarasie, będziesz podziwiać panoramę gór od Beskidu Sądeckiego przez pasmo Pienin aż po Gorce. Lato - pełnia sezonu - możesz dołączyć do spacerujących szczawnickimi deptakami, poszukać pamiątek dla najbliższych, zwiedzić Muzeum Pienińskie, delektować się niepowtarzalnym orzeźwiającym smakiem wód mineralnych w Pijalni na Placu Dietla z charakterystyczną uzdrowiskową zabudową i fontanną.

P1030189fon

 

5

muz pieninskie intro

 

W czasie imprez kulturalnych organizowanych przez szczawnicki  MOK, degustować potrawy regionalne serwowane przez górali. Wieczorem wybrać się na dyskotekę czy dancing w którymś z lokali. Odbudowany Dworzec Gościnny,mimo zachowanego pierwotnego stylu, zachwyci nowoczesnością wnętrz.

4e75e25cc8f16 p

Albo... posłuchać świerszczy. Z naszego Ośrodka tylko krok na łąkę z zapachem ziół. Gorąco? Nieco dalej wodospad potoku Sopotnickiego, lub chłodne objęcia wąwozu Homole. Chcesz mieć więcej wody? Jest rzeka Dunajec z flisackimi łodziami a w nim pstrąg, lipień, jesienią dla szczęściarza głowacica. Jeszcze mało? To wybierz się nad Zalew Czorsztyński z dwoma zamkami na przeciwległych brzegach - cóż za widok!

 

44GOPR1652

10

Wirtualny spacer po Zamku Czorsztyńskim

 autorem spaceru jest http://www.360studio.org/

Urok Szczawnicy w pełnej zimowej szacie jest niepowtarzalny. Trasy narciarskie od "oślej łączki" po Palenicę z homologacją FIS. Nie masz nart? Nie potrafisz jeździć? To żadna wymówka. Wypożyczalnie nart i szkółki narciarskie są do twojej dyspozycji. Po turystyczno sportowych wyczynach najlepiej zrobią Ci zabiegi relaksacyjne w naszym dziale hydroterapii. A jeśli zaniedbałeś zdrowie - nasz lekarz będzie miał dla Ciebie czas. Dysponujemy też inhalacjami, fizykoterapią, kinezyterapią i gabinetem masażu.

zp

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

2019  Nauczyciel - Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy w Szczawnicy